Přespání v PRALESE

Akce školy

Víte, že i v Praze je PRALES?  Najdeme ho ve Kbelích a není to žádná džungle, ale Pražské lesní středisko. Sbalili jsme spacáky, karimatky, baterky, buřtíky, kartáček na zuby a další nejnutnější výbavu a vyrazili poznat život drobných savců. Před naším nocležištěm zvaným DŘEVÁK nás přivítal pan Lukáš. Připravili jsme si pelíšky a následovalo povídání a naučné filmy o myších, hraboších, netopýrech a podobné havěti. Poté jsme nalíčili v přilehlém sadu pasti, pak zapálili oheň a opekli si buřty. Po večeři jsme hráli hry. Když se setmělo, šli jsme zkontrolovat pasti. Úlovek se nezdařil, přeci jen jsme asi byli více hluční ☺. Obloha byla plná hvězd, slyšeli jsme houkat sovu a ti šťastnější ji i viděli přelétnout. Usnuli jsme pozdě a vzbudili se brzy. Sbalili jsme si, uklidili a vyrazili do civilizace, kde na nás čekalo auto s hodnou maminkou, která nám odvezla do školy kufry. Ještě jsme se potěšili se zvířátky na farmě, obdivovali pěknou bio úrodu, pohráli si na místním hřišti a obešli naučnou stezku. Vrátili jsme se hodně unaveni, ale spokojeni. Už abychom zase někam vyrazili!

Alena Stránská a děti 3. B


Dalši příspěvky