Exkurze do bývalého koncentračního tábora Mauthausen

Akce školy

24. říjen patří k významným dnům našich moderních dějin, který si připomněli i žáci našich devátých ročníků. Žáci 9. A, 9. B a 9. C se zúčastnili pietního aktu a slavnostního položení věnců při exkurzi v bývalém koncentračním táboře Mauthausen. 24. října roku 1942 bylo v koncentračním táboře Mauthausen popraveno přes 260 československých odbojářů a odbojářek jako pomsta za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Celkem jich pak nacisté kvůli atentátu popravili 294.

Po pietním aktu a uctění památky popravených minutou ticha si žáci měli možnost projít muzeum, paní učitelka Ježková dodala odborný výklad o smutných historických událostech, které jsou s Mauthausenem spjaty a je velmi důležité si je stále připomínat. Žáci výklad doplňovali o vlastní poznatky a místo v nich zanechalo silné pocity.

Mgr. Anna Macků, Mgr. Anna Ježková


Dalši příspěvky