Projekt Hanin kufřík (9. ročníky)

Akce školy

Projekt Hanin kufřík: Deváté ročníky se nebojí důležitých historických témat

Téma holocaustu je velká, bolestivá a ohromně důležitá součást našich moderních dějin, o které je potřeba vědět. Učitelé ze ZŠ Na Šutce se tomuto tématu nevyhýbají a každoročně mu věnují vzdělávací projektový den, kdy čteme příběhy obětí a líčení přeživších. Nemohli jsme vynechat příběh židovské dívky Hany Brady popsaný v knížce Hanin kufřík. Jako žáci devátých tříd také chodíme na exkurzi do Židovského muzea a na prohlídku Židovské čtvrti na Starém Městě. Letos jsme navštívili Španělskou synagogu, která hned zaujme svým neobyčejným vzhledem. Dech se tajil v Pinkasově synagoze. Ta je v jednom místě pokryta od stropu až po zem jmény obětí holocaustu. Nejsilnější emoce se objevily při pohledu na náhrobky zaplněný Židovský hřbitov, kde je pochován také rabín Rabi Löw. Byl to zážitek, který by měl zažít každý. Jsem moc ráda, že nám jej naše škola umožnila. Zajímejme se o historii, ať se poučíme z velkých chyb.
Laura Hašek, 9. B


Dalši příspěvky