Noc s Andersenem

GalerieNovinkypro rodičepro žáky

Noc s Andersenem

Dne 4.4. se sešly před školou třídy 2.B, 4.A a 4.B, aby vyrazily vstříc nočnímu dobrodružství. Kam? No přece do TOBOGA arény na Zličín, kde je čekala „Noc s Andersenem“. Po příchodu bylo nezbytné nejprve prozkoumat a hlavně vyzkoušet všechny atrakce. A pak nastala událost největší – přišel mezi nás sám pan Andersen. Kdo ho pozorně poslouchal, ten pak lehce vyplnil pracovní list. Následovala četba Cínového vojáčka a dalších několik otázek také nebyl problém. Poté byla večeře z vlastních zásob a příprava pelíšků na spaní. Někdo spal na trampolínách, někdo v prolézačkách. To už pomalu začínala noc a také noční bojovka. Za tmy, jen s pomocí baterek, najít všechny úkoly nebylo jednoduché, ale o to větší bylo odhodlání zvládnout to a překonat strach. Pak rychle na nezbytnou hygienu a zavrtat se do spacáků se svým plyšákem. Pohádka na dobrou noc od pana Andersena všechny přenesla do říše snů krátce po půlnoci. Ráno bylo nejkrušnější pro „dospěláky“, děti byly čilé, sotva se začalo rozednívat. Snídaně, hygiena, rychle sbalit a honem si ještě užít. A také rozloučit se s panem Andersenem, zazpívat si písničku, a pak vyrazit zpět do školy. Někoho únava přemohla a cestou zpět si zdřímnul.  Přání „za rok chceme zase“ bylo pro organizátory příjemnou odměnou.

Eva Rajtrová, Alena Stránská a Zdena Šípalová


Dalši příspěvky