Výlet do Botanicusu

DružinaGalerie

Poslední dubnový den jsme se vypravili na výlet do středověké vesničky Botanicus.

Nejprve se s námi paní průvodkyně přivítala, provedla nás vesničkou a seznámila s jednotlivými řemeslnými mistry. Tak jsme postupně navštívili kovárnu, hrnčířskou a drátenickou dílnu ,mýdlárnu, svíčkárnu, košíkáře i mistra provazníka.

Velice se nám líbilo i apatice, středověké lékárně, kde to bylinkami nejenom vonělo, ale dozvěděli jsme se, na co která bylina pomáhá. V krásné zahradě, která je součástí vesničky, jsme si byliny mohli prohlédnout i rozpoznat. Vyprávění jsme zakončili u rýžoviště zlata a domku lukostřelce, který nám ukázal různé středověké zbraně.

Pak už bylo pouze na nás, které řemeslo vyzkoušíme.

Počasí nám přálo a tak jsme si odpoledne krásně užili a domů odjeli se spoustou zážitků a vlastních výrobků

 

Nikola Pátová, Monika Maříková

 

 


Dalši příspěvky