Pozor! Změna hygienických pravidel v naší škole od 1.9.2020

Pozor! Změna hygienických pravidel v naší škole od 1.9.2020 – nošení roušek.

Na základě doporučení Hygienické stanice hlavního města Prahy, která oznámila 31.8.2020, že je  Praha momentálně zařazena do  oranžového stupně  Systému pohotovostních stupňů, jsme se rozhodli pro zpřísnění pravidel pobytu žáků ve škole.

Přestože nošení roušek hygienici jen doporučují (nenařizují), rozhodli jsme se s ohledem na zhoršenou epidemiologickou situaci preventivně zavést povinné nošení roušek žáků.

1. Ve společných prostorách školy tj. vstupní vestibul školy, vrátnice, šatny, chodby toalety a školní jídelna.
  2. Ve všech odděleních školní družiny, v nichž se míchají žáci více tříd, a v ranní družině.
  3. Ve všech kroužcích mimoškolní činnosti, které se konají v učebnách a v nichž se míchají děti různých tříd.

Rouškami se nebude nutné chránit podle uvážení pedagogického pracovníka v učebnách, kde se budou učit žáci vždy jen jedné třídy, a z organizačních důvodů při tělocviku.

Žáci přicházejí do školy každý den s vlastní rouškou, pro pobyt ve škole musí mít dvě roušky a igelitový sáček.

Povinnost chránit se rouškou je zavedena i pro zaměstnance školy.

Zákonní zástupci žáků a všichni, kdo školu navštíví, mají povinnost nosit roušku v celé škole včetně vestibulu a šatny.

Tato opatření platí od 1.9.2020 do dalších úprav nebo do odvolání.

Zbyněk Drozda, ředitel školy

31.8.2020