Od vody až po uran

Galeriepro rodičepro žáky

Projekt 7.B: Od vody až po uran

\r\nBěhem prvních dvou projektových dnů jsme sami zpracovali dvě témata, jedno o jaderných elektrárnách, druhé o jiném typu elektráren.\r\n\r\nInformace z knih, článků, brožur i internetu jsme vysvětlovali ostatním ve třídě. Vytvářeli jsme mapy, grafy a seznamovali se základními pojmy jaderné fyziky. Nejvíc nás bavila hra s periodickou tabulkou prvků.\r\n\r\n

\r\n\r\nTřetí projektový den jsme jeli do Písku. Přes náš nejstarší kamenný most jsme se vydali do elektrárny Františka Křižíka. Byla docela malá, ale dověděli jsme se, jak fungovala dříve a jak funguje dnes. Sledovali jsme turbínu v provozu.\r\n\r\nNa náměstí v Písku jsme měli rozchod. Koupili jsme si zmrzlinu nebo něco dobrého a pak jsme jeli do Temelína.\r\n\r\n \r\n\r\nPřed elektrárnou jsme se vyfotili. Naše cesta vedla do informačního centra elektrárny, kde nám paní řekla něco o elektrárně. Například, jak se štěpí uran. Mně osobně se nejvíc líbilo, když povídala o speciálních oblecích, které pracovníci elektrárny musí nosit. Také nám pustila filmy. Pak jsme si celé muzeum sami prošli.\r\n\r\nZapsaly: Stázka Vondrková a Terka Mojhová


Dalši příspěvky