Nebezpečná dopravní situace u přechodu před školou

pro rodiče

Nebezpečná dopravní situace u přechodu před školou

Vážení rodiče, kteří vozíte své děti do školy a ze školy.

Byl jsem upozorněn, že někteří z vás před školou parkují na levé straně vozovky těsně před přechodem (v prostoru mezi přechodem a betonovou zábranou). Takto zaparkované auto přecházejícím dětem brání v rozhlédnutí a tím komplikuje jejich bezpečné přecházení ulice. Mnohé děti navyklé na to, že vstupem na přechod mohou bezpečně přejít, se již nemusejí znovu za autem rozhlédnout. Přijíždějící řidič rovněž ztrácí přehled, zda někdo na přechod vstoupil, protože přes parkující vůz nemusí být dítě vidět.

V zájmu bezpečnosti dětí neparkujte těsně před přechodem. Mohlo by dojít k neštěstí.

Současně upozorňuji, že škola v řešení tohoto dopravního problému spolupracuje s Městskou policií Prahy 8.

Zbyněk Drozda, ředitel školy


Dalši příspěvky