Informace o uzavření školy od 14.10 2020

Novinkypro rodičepro žáky

Vážení rodiče,

na základě usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření ze dne 12. října 2020 č. 1022 s účinností od 14.října do 1.listopadu 2020 se omezuje provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole.

Toto opatření znamená, že žáci 1. i 2. stupně nepůjdou už zítra do školy a budou se vzdělávat všichni od 14.10 do 23. 10. na dálku  (tzv. distanční vzdělávání). Střídavá výuka žáků II.stupně, ohlášená 9.10. je zrušena.

Od 26.10. do 30.10. mají žáci volno – distanční výuka nebude probíhat.

Školní družina je po celou dobu krizového opatření uzavřena.

Školní jídelna je pro žáky v době vyučování na dálku přístupná, je možné odebrat oběd od 11.00 hod. do 11.30 hod. Z organizačních důvodů byly však všem žákům obědy na tento i příští týden odhlášeny. Jestliže zájem o obědy v době výuky na dálku individuálně bude, je nutno se ve středu 14.10. ke stravování přihlásit u vedoucí školní jídelny. V této nepříznivé epidemiologické situaci přes tuto nabídku odebírání oběda nedoporučujeme.

Konání kroužků organizovaných ve škole (jazykové kroužky, kroužky školní družiny) a  organizovaných sportovních činností (SK Kometa) a veškeré aktivity spjaté s pronájmem sportovišť školy jsou do odvolání pozastaveny.

Škola v přírodě pro 5.A a 2.C  organizovaná v termínu 19. – 23.10. se nekoná. Vyúčtování proběhne v nejbližším možném termínu.

Od zítra zahájíme postupně celoškolní distanční vzdělávání – od ověřování připraveného technického zabezpečení výuky na dálku,  až k prvnímu zadávání úkolů na úložiště a nastavení přímého vyučování na dálku  (on-line hodin). Vždy se tak bude dít prostřednictvím vyučujících jednotlivých předmětů.

Cílem osmi pracovních dní do prázdnin je, vedle udržení částečné výuky na dálku, snaha  neztratit osobní kontakt se všemi žáky, jejich podpora v odloučení od školy a udržení jejich motivace k práci. Vážení rodiče, prosím, pomozte nám.

Buďte zdrávi!

Zbyněk Drozda, ředitel školy

V Praze 13.10.2020


Dalši příspěvky