Elektronické systémy ZŠ

Novinkypro rodičepro žáky

Vážení rodiče a žáci.

\r\n

Rád bych Vás informoval o školních informačních systémech, které naše škola bude v tomto školním roce využívat.

\r\n

1)      Emaily + Google Classroom (GC)

\r\n

Každý žák  má vytvořenou emailovou schránku, do které se dostane z rozhraní gmail.com nebo google.cz. Jedná se o klasický gmailový účet, věřím, že většina ho zvládá využívat bez problémů. V případě problémů se na mne neváhejte obrátit. malknecht@zssutka.cz

\r\n

Využívání systému Google Classroom pro online i offline výuku je pro učitele v době prezenční výuky žáků dobrovolné (někteří systém využívat budou, někteří ne), žáci od 4. do 9. ročníku budou se systémem opětovně seznámeni a procvičeni v rámci hodin IVT. Taktéž budou seznámeni s prací v emailu. Nově nastoupivší žáci mají již emailové účty založeny. V průběhu dnešního dne (10.9.2021) jsem distribuoval všechny zbývající přístupové údaje.

\r\n

2)      Systém eŽK – elektronická Žákovská Knížka ( skolaonline.cz nebo portal.dmsoftware.cz )

\r\n

Systém je  určen pro předávání známek a informací o chování žáků.

\r\n

Pozor, tento systém nelze používat pro omlouvání žáků. Omluvný list je vystaven pro každého žáka v papírové podobě tak, aby bylo možné omlouvat zameškané hodiny průkazným způsobem, tedy s Vaším vlastnoručním podpisem.

\r\n

Žákům předám v průběhu příštího týdne (na I. stupni prostřednictvím TU) prvotní přihlašovací informace + návod, pomocí kterého si účet s pomocí rodičů vytvoří. Přístupy + návod pro rodiče budu rozesílat v průběhu příštího týdne do emailových schránek rodičů. V případě problémů s přihlášením do systému eŽK – skolaonline.cz nebo portal.dmsoftware.cz mi prosím dejte vědět na email: malknecht@zssutka.cz

\r\n

Žáci a rodiče 7,8 a 9 ročníku mají již přístupy zajištěny z loňského roku, prosím o kontrolu přístupu, v případě problémů mne neváhejte kontaktovat.

\r\n

Hodně zdraví.

\r\n

Petr Malknecht malknecht@zssutka.cz


Dalši příspěvky